O MNIE
BUDOWNICTWO
KONTAKT

ARKADIUSZ JEZIOR

przedsiębiorca, absolwent uczelni w Polsce i USA

Urodzony 25 lipca 1978 w Lubartowie. Tutaj ukończył szkołę podstawową i liceum. W 2002 r. uzyskał tytuł magistra ekonomii w Wyższej Szkole Ekonomiczne w Warszawie. W trakcie studiów w okresie wakacji zdobywał doświadczenie w branży budowlanej w USA w renomowanej nowojorskiej firmie CNR Group Inc. znanej z realizacji projektów światowej sławy architekta Daniela Libskienda. W 2003 ukończył studnia podyplomowe (marketing i reklama) w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Po studiach rozpoczął pracę w Lubartowie i działał jako mały przedsiębiorca.

"Wróciłem do Lubartowa aby działać w swoim rodzinnym mieście, niestety moje biznesowe pomysły, takie jak stacja LPG gazu, ogródek piwny, czy dyskoteka, były torpedowane przez ówczesne władze. Po wielokrotnych próbach, zrezygnowany, podobnie jak liczna grupa mieszkańców Lubartowa, zdecydowałem się przestać "walczyć z wiatrakami" i zacząłem realizować swoje pomysły za granicą."

W latach 2004-2011 przebywał w USA gdzie podjął studnia w Northwestern Business College i prowadził własna firmę reklamową POINT - Advertising Agency Inc.. Kontynuował także współpracę z firmą budowlaną CNR Group Inc. jako podwykonawca w projektach renowacji starych kamienic na Manhattanie. W latach 2007 - 2011 pełniłem funkcję zastępcy dyrektora administracji w Academy of Business and Career Development w Chicago. W 2012 zdecydował się wrócić do Polski i rozpoczął własną działalność gospodarczą w Lubartowie w branży budowlanej. W międzyczasie ukończył (2013 r.) kolejne studia podyplomowe (kierunek Zamówienia Publiczne) na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (temat pracy dyplomowej napisanej pod kierunkiem prof. dr hab. Wacławy Starzyńskiej - „Partnerstwo publiczno-prywatne”). W kolejnych latach kontynuował prowadzenie działalności w branży budowlanej w Lubartowie i realizował kolejne inwestycje, np. budynek usług medycznych przy ul. Lipowej 3a, gdzie mieści się popularna przychodnia Ulmed, apteka, rehabilitacja, i siłownia. Niestety nadal borykał się z licznymi trudnościami ze strony urzędów i blokowaniem pomysłów biznesowych, które służyłyby rozwojowi Lubartowa.

ARKADIUSZ JEZIOR ARKADIUSZ JEZIOR ARKADIUSZ JEZIOR ARKADIUSZ JEZIOR
ARKADIUSZ JEZIOR ARKADIUSZ JEZIOR

"Chodząc od urzędu do urzędu spotykałem ludzi utrudniających rozwój biznesów. Bali się odpowiedzialności i rozpatrywali niejasne przepisy na wszelki wypadek na niekorzyść petentów. Zdałem sobie wtedy sprawę, że jeśli nie spróbuję tego naprawić to nic się nie zmieni i podobne problemy będą spotykały mieszkańców Lubartowa, którzy tak jak ja mają inicjatywę i chcą coś zrobić w swoim rodzinnym mieście. Pomyślałem TERAZ JA i dlatego startuję w wyborach. Chcę stworzyć warunki wspierające ludzi, którzy chcą coś zrobić w Lubartowie. Warunki, które będą przeciwdziałać wyludnianiu się Lubartowa i spowodują, że młodzi ludzie nie będą zmuszeni wyjeżdżać z Lubartowa, tak jak ja kiedyś, w poszukiwaniu szansy na lepsze życie."

Arkadiusz Jezior
© Copyright 2018 by Arkadiusz Jezior

|   AGENCY POINT   |   BUDYNEK DO WYNAJĘCIA   |   WSPÓLNOTA LUBARTOWSKA   |